Обратно към пълната версия на статията »

Българските волейболисти първи в групата, смачкаха Италия

Националите по волейбол завършиха първи в групата след като победиха Италия с категоричното 3:0 гейма. Снимка: Ройтерс/Гонг

Българският национален отбор по волейбол победи с 3:0 гейма Италия в последния мач от предварителна група „А" на олимпийския турнир в зала "Ърлс Корт" в Лондон.

Възпитаниците на Найден Найденов спечелиха отделните части на 32:30, 25:20, 25:19.

Българите са лидери в групата с 12 точки, поляците са втори с 9. Трети е отборът на Италия с 8. Първите 4 отбора се класират на четвъртфиналите.

По този начин "лъвовете" завършиха на първо място в група "А" с четири победи и само една загуба, което означава, че на четвъртфиналите ще се изправят срещу четвъртия в група "В".

Почти сигурно това ще бъде тима на Германия, след като по-рано днес Сърбия загуби от Русия и отпадна от Олимпиадата.

#волейбол #национален отбор по волейбол #Лондон 2012 #Олимпиадата в Лондон #волейболисти #Италия #Олимпийски игри #летни олимпийски игри #Найден Найденов