Обратно към пълната версия на статията »

Пиронкова безкомпромисна срещу третата в света

Това бе осма победа за българката над тенисистка от Топ 10 от общо 26 мача в кариерата й. Снимка: ЕПА/БГНЕС

Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова победи третата в света Агниешка Радванска с 6:2, 6:4 в мач от първия кръг на турнира на трева в Ийстбърн, Англия.

Цветана Пиронкова успя да реализира четири пробива срещу само един за полякинята, предаде „Медиапул“.

В следващия кръг българката ще се изправи срещу победителката от двубоя между Стефани Дюбоа и Карла Суарес Наваро.

Първият пробив дойде при 3:2 за Цветана Пиронкова в първия сет. Впечатляващото е, че българката успя да вземе подаването на Агниешка Радванска, без да позволи на съперничката си да отбележи точка. Последва безпроблемен сервис-гейм и още един пробив за 6:2.

Във втория сет Цветана Пиронкова допусна пробив при второто си подаване, но успя да го върне още в следващия гейм и изравни.

При 4:4 Пиронкова успя да спаси брекпойнт и поведе с 5:4. В решаващия момент в мача българската поведе с 40:15 и стигна до два мачбола.

Агниешка Радванска спаси първия, но Цветана Пиронкова се възползва от втория си шанс и стигна до победата след 1 час и 11 минути игра.

С този успех Цветана Пиронкова сложи край и на серията си от седем поредни загуби от полякинята и намали общия резултат от двубоите на 2:8.

Победата за Пиронкова идва с 60 точки за ранглистата и 8400 долара от наградния фонд на турнира.