Обратно към пълната версия на статията »

Хърватия измъкна равен от Италия в група „C" на Евро 2012

Хърватия удържа равен с Италия. Снимка: CBS

Хърватия направи равен 1:1 с Италия в мач от втория кръг в група „C" на Евро 2012.

Хърватия вече има четири точки начело на група С на Евро 2012 и е много близо до четвъртфиналите, а в последния си мач ще играе с Испания.

Италия все още няма победа над Хърватия в историята, и остава без успех на Европейското, след хикса с испанците в първия кръг.

Италия поведе на Хърватия след 39 минути игра, след като Андреа Пирло с прецизно изпълнение на наказателен удар прати топката в мрежата.

В 72-та минута Иван Стринич проби и центрира отляво, Манджукич на далечната греда укроти топката, изпуснат от Киелини, и реализира за 1:1.

Минутите след гола, вместо да станат още по-интересни, преминаха под знака на напрежението и грешките. Италия се опита да си върне инициативата, но не успя вече да намери играта от първото полувреме, въпреки появата на Ди Натале и Джовинко на терена.

Така и петте минути продължение на редовните 90 се оказаха без значение, и двата състава си тръгнаха с по една точка от Градския стадион в Познан.

В последния кръг от група С, Хървия играе с Испания, а Италия – срещу Ирландия, на 18 юни.