Обратно към пълната версия на статията »

Григор Димитров на 1/8 финал в Маями след победа над Анди Мъри

Снимка: ЕПА/БГНЕС

Григор Димитров победи тенисист №2 в света Анди Мъри и се класира за 1/8 финалите на Мастърса в Маями.

Първата ракета на България сломи съпротивата на съперника си в три сета 6-7, 6-4, 6-3. В началния сет Мъри пръв направи пробив и поведе с 2-1, но Григор го върна мигновено и възстанови равенството.

Двамата тенисисти повече не сбъркаха на свой сервис и се стигна до тайбрек. В него шотландецът имаше категорично надмощие - 7-1 и преднина в двубоя.

Вторият сет се разви фантастично за българина - поведе с 4-0 с пробиви в първия и третия гейм. Мъри се мобилизира, но успя да върне само един, въпреки че спаси два сетбола при 5-4 за Григор. Така се стигна до решителен трети сет. В него Димитров допусна грешка на свой сервис в четвъртия гейм и Мъри поведе с 3-1, но представителят ни отново успя да върне пробива незабавно и намали на 3-2, след което възстанови равенството. След това втората ракета в света се пропука в така важния в тениса седми гейм и българинът поведе с 4-3, след което затвърди пробива и дръпна с 5-3.

В последвалия гейм Григор Димитров се поздрави с победата след 2 часа и 25 минути здрава битка на корта.