Обратно към пълната версия на статията »

Бърза победа за Гришо на старта в Париж

Григор Димитров записа бърза победа над квалификанта Паблос Кареньо Буста на старта на Мастърса в Париж. Първата ни ракета владееше ситуацията на корта през цялото време и се наложи над испанеца убедително с 6-4, 6-1.

В първия сет един пробив бе достатъчен за успех на Гришо в частта. Във втория Буста взе подаването си в самото начало, след което Димитров спечели шест поредни гейма и затвори мача след 67 минути игра.

Във втори кръг българинът ще има значително по-сериозен съперник - 11-ият в света хърватин Марин Чилич, който почива в първи кръг. Представителят ни има да си връща на Чилич за загубата от него с 5-7, 5-7 на турнира в Бризбейн през 2014 г. Това е единственият мач между двамата досега.