Дебютен гол на Ромелу Лукаку за Манчестър Юнайтед

Източник: pixabay

Манчестър Юнайтед надигра Реал Солт Лейк с 2:1 и записа втора победа в предсезонното си турне. Новото попълнение на Юнайтед Ромелу Лукаку вкара дебютния си гол за отбора в тази среща, която се игра на стадион "Рио Тинто" в американския град Санди.  /БГНЕС/

Реал Солт Лейк неочаквано поведе в резултата в 23-ата минута, когато Джеферсън Саварино даде добър пас на Луис Силва и мексиканец технично преодоля третия вратар на "червените дяволи" Жоел Перейра. Шест минути по-късно равенството бе възстановено - Хенрих Мхитарян с удар от границата на наказателното поле прониза мрежата на американците. За арменеца това е втори гол в турнето, след като се разписа и в предния мач с Лос Анджелис Галакси. В 33-ата минута треньорът на Реал Солт Лейк замени абсолютно целия си състав, а пет минути по-късно Лукаку бе изведен на добра позиция от Мхитарян и без проблем вкара първия си гол за английския гранд, който се оказа победен за Юнайтед в срещата. Жозе Моуриньо не остана назад и също направи 11 промени в състава си, но стори това на почивката. В 68-ата минута Антонио Валенсия получи директен червен картон за опасна игра срещу Себастиан Сауседо, но Реал Солт Лейк не успя да се възползва от численото си преимущество. Ромелу Лукаку премина в Манчестър Юнайтед този месец от Евертън за 75 млн. паунда.