Обратно към пълната версия на статията »

Марица (Пд) на победа от шампионския плейоф в НВЛ

Източник: YouTube

Шампионките от Марица (Пловдив) имат шанса да се класират за финала в първенството още тази вечер. Те гостуват на Казанлък Волей (Казанлък) за втория мач от полуфиналната серия между двата тима в Националната волейболна лига, пишат от Пловдив 24.

Момичетата на треньора Иван Петков се пребориха на първата среща у дома с категоричното 3:0 гейма и са на победа от шампионския плейоф. Жълто-сините са фаворитки в сблъсъка с Розите, но нямат каквито и да е намерения да подценяват сериозността на днешния двубой. От 17 мача от началото на сезона в шампионата, Марица има 17 победи (включително три служебни) и само един загубен гейм. В своите 17 срещи досега, Казанлък има 10 победи и 7 загуби, три от които с по 0:3 от Марица.

Розите ще разчитат на домакинското си предимство в мача довечера, за да надиграят пловдивчанки и да доведат полуфиналния плейоф до решаващ трети мач в Пловдив тази неделя. Мачът Казанлък - Марица е днес, 21 април, от 18:00 часа в зала "Багира".

#Марица (Пловдив) #Казанлък Волей (Казанлък)